Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ФІСКАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ: локальний та міжнародний вимір»
Тернопільська обласна громадська організація "ПАРТНЕРСТВО" стала ініціатором та співорганізатором чергової наукової події, яка відбулася У Тернопільському національному економічному університеті. Такі заходи вже стали традиційними для учасників ТОГО "ПАРТНЕРСТВО", адже вони сприяють не лише обміну досвідом для рзвитку вітчизняної фіскальної теорії, але й спонукають практиків до активізації процесів щодо удсконалення власних дій, окреслених вимогами оновленого громадянськго суспільства.
Співорганізатором проведення конференції виступила кафедра податків та фіскальної політики ТНЕУ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні детермінанти фіскальної політики: локальний та міжнародний вимір», наукового заходу, який об’єднав науковців та практиків із України та Польщі.
Із вітальним словом виступив ректор ТНЕУ професор Андрій Крисоватий, який привітав колег із Вроцлавського, Катовіцького та Краківського економічних університетів, Гданського та Щецинського університетів. Ректор відзначив особливу актуальність заявленої теми конференції та важливість врахування положень інституційної теорії при формуванні та реалізації фіскальної політики держави.
Також привітала учасників конференції заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Надія Лопатинська, яка зосередила свою увагу на питаннях регіональної фіскальної політики в умовах децентралізації.
Проректор з наукової роботи професор Зеновій-Михайло Задорожний наголосив на необхідності комплексного підходу до реалізації податкової, бюджетної та адміністративної реформ в Україні. У свою чергу, проректор з міжнародної та інформаційної діяльності доцент Олег Адамів у своєму привітанні зазначив про перспективи міжнародної співпраці, подякував учасникам із Польщі за те, що долучилися до проведення такого потужного заходу, та побажав успішної роботи.
Декан факультету фінансів Андрій Кізима окреслив можливості адаптації досвіду Республіки Польща до вітчизняної фіскальної практики.
Привітала учасників конференції також голова правління Тернопільської обласної громадської організації «ПАРТНЕРСТВО» Наталія Овсейко, яка зазначила про важливу роль громадськості щодо участі у відповідних наукових заходах, думка якої є сьогодні вкрай важливою для збереження відновлених демократичних ініціатив та забезпечення ефективної реалізації запланованих реформ ку фіскальній сфері, також Наталія Василівна побажала плідної дискусії та обміну досвідом.
З вітальним словом виступили наші гості: професор Едмунд Цібіс та ад’юнкт Анетта Зелінська із Вроцлавського економічного університету, доктори Ян Чемпас та Кшиштоф Марцінек із Катовіцького економічного університету, доктори Войцех Бізон та Мірослав Йодко з Гданського університету, доктор Катажина Овсяк із Краківського економічного університету та професор Барбара Крик із Щецинського університету.
На міжнародній науково-практичній конференції репрезентовано доповіді, що стосуються актуальних питань фіскальної політики, зокрема формування конкурентного податкового середовища, використання податкових та боргових інструментів фіскальної політики, ризиків виконання муніципальних бюджетів, екологічного та акцизного оподаткування, функціонування податкових інститутів та низки інших.
Сподіваємося, що відповідні заходи будуть пріоритетними у діяльності нашої організації, адже саме завдяки науковим дискусіям, суперечкам та переконанням творяться новітні підходи до реалізації державних завдань, сформованих вимогами суспільства.
Програма КОНФЕРЕНЦІЇ.pdf