• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ ФОРМУВАННЯ МЕТОДОЛОГІЇ ПРОЄКТУ

На виконання поставлених завдань щодо формування методології суб-ґрантового проєкту 3 квітня 2025 року Святослав Герчаківський та Галина Василевська взяли участь у інтерактивній лекції «Методологічні оптики типів наукової раціональності та їх вплив на визначення об’єкта і предмета досліджень», доктора психологічних наук, професора кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ, головного редактора журналу «Психологія та суспільство» Анатолія Фурмана.



Метою заходу для учасників проєкту «ACCORD» в рамках міжнародного стажування є набуття теоретичних та практичних навиків й компетентностей, що дадуть можливість правильно сконструювати методологічні контури моніторингу діяльності митниць фокус-групи та спроектувати орієнтири посилення інституційної спроможності митних органів в Україні.
Професор Фурман детально розкрив основні типи наукової раціональності – класичну, некласичну, посткласичну та постнекласичну, їхні особливості й значення у сучасному науковому дискурсі. Особливу увагу було приділено методологічним підходам до визначення об'єкта та предмета досліджень залежно від типу раціональності, ролі дослідника-аналітика у формуванні наукового знання та важливості методологічної рефлексії.


Захід пройшов у форматі інтерактивного діалогу, що дозволило учасникам ставити запитання, висловлювати свої думки та обговорювати актуальні наукові підходи. Під час сесії запитань-відповідей Святослав Герчаківський з’ясовував проблематику ролі штучного інтелекту в методології посткласичного типу. Професор Фурман А.В. наголосив на значних перспективах ШІ у науковому пізнанні та одночасних ризиках, які постануть перед людством у випадку нездатності належно контролювати використання технологій штучного інтелекту.
У ході лекції науковець підкреслив, що "…методологія – це мистецтво". Ця думка стала ключовою для розуміння глибини наукового підходу та важливості методологічної рефлексії у будь-яких дослідженнях.


Делівераблом цього заходу стало сприяння розвитку критичного мислення учасників проєкту, формування міждисциплінарного підходу до аналітичних досліджень й відкриття нових перспектив для ефективного моніторингу діяльності митних інституцій в Україні.


Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-ґранту проєкту “ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО “Технології прогресу”. Його зміст є виключною відповідальністю субґрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Контакти

facebook instagram linkedin 

а/с 704,

Тернопіль-24, 46024

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Випадкове фото

razom_blyzcze_do_mety248.JPG