Стартував довгоочікуваний проєкт - "Мистецтво без бар'єрів"!
Стартував ПРОЄКТ “МИСТЕЦТВО БЕЗ БАР'ЄРІВ” що реалізовується ГО “Партнерство.” (м. Тернопіль) у партнерстві з ГО “Я зможу”, ГО “Безбар’єрний Тернопіль”, Асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії” (м.Ковель) за підтримки Українського культурного фонду.
А знаєте про що цей проєкт? Ви знаєте, що таке інклюзія?
Інклюзія – процес збільшення ступеня участі усіх громадян у соціумі. Наголос на слово УСІХ, незалежно від фізичних, вікових, розумових можливостей, статі, раси. Слово інклюзія зараз лунає із телеекранів, радіо, в соціальних мережах і це правильно, ми повинні робити усе для того, щоб наша країна ставала безбар’єрною. Це не тільки фізичні бар'єри, хоча вони відіграють дуже важливу роль (на жаль) у нашому суспільстві, це усе що стає перешкодою і не дає можливості проявити себе в соціумі. ПРОЄКТ “МИСТЕЦТВО БЕЗ БАР'ЄРІВ” спрямований на залучення людей з інвалідністю в громадське життя під час війни і є дуже важливим для їхнього соціального та психологічного благополуччя. Особливо тепер, коли кількість людей з інвалідністю та осіб які фізично та ментально постраждали внаслідок війни збільшилась в рази. Важливо проводити роз'яснювальну роботу серед громадськості щодо прав людей з інвалідністю, а також інформувати про те, як краще сприймати та підтримувати цю категорію людей. Розв'язання проблеми ми вбачаємо у створенні майданчика, творчого простору, де не буде поділу між митцями з інвалідністю та без неї. Команда проєкт хоче ламати рамки стереотипів для створення якісного прогресивного толерантного суспільства. Потрібно створити зручні умови для включення людей з інвалідністю у творчі процеси. Важливо створювати цей майданчик, робити його ширшим. Загалом психологічний вплив різних видів творчості є настільки яскраво вираженим, що одержує все більше поширення у якості терапії. Незалежно від віку людини, творчість заспокоює, знімає стрес та допомагає відвертатися від жахів, які ми, на жаль, зараз змушені бачити щодня.
В межах проєкту передбачено:
- виготовляємо 5 роликів про митців з інвалідністю, в яких вони висловлюють своє бачення про інклюзію, дають рекомендації щодо своїх потреб у соціумі для відчуття рівності;
- організовуємо та проводимо інклюзивний мистецький фестиваль в Тернополі, привертаємо увагу широких кіл громадськості, державних органів, засобів масової інформації до потреб митців з інвалідністю;
- проводимо опитування серед митців з інвалідністю та маломобільних груп населення, розробляємо методичні рекомендації щодо проведення інклюзивних мистецьких заходів та культури спілкування з людьми з інвалідністю. ПРОЄКТ “МИСТЕЦТВО БЕЗ БАР'ЄРІВ” реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
#запідтримкиУКФ
#безбар’єрність
#інклюзія
#рівність
#мистецтво
#мистецтво_без_барʼєрів
#партнерство
#РазомБлижчеДоМети