РОБОЧА ЗУСТРІЧ ТА ТРЕНІНГИ НА БАЗІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ДЕРЖМИТСЛУЖБИ
У межах реалізації проєкту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в контексті воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів» 4 жовтня 2024 року керівник проєкту, член ГО "ПАРТНЕРСТВО.", Святослав Герчаківський провів робочу зустріч з керівництвом Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби.
Під час зустрічі було обговорено низку важливих питань, зокрема посилення практикоорієнтованості навчання студентів-митників, імплементацію митних компетентностей, підвищення кадрового потенціалу митної служби, перспективи реалізації Закону України №6490-д, а також адаптацію міжнародних прототипів підготовки кадрів для митної системи. Робоча поїздка до Хмельницького також передбачала організацію практичних тренінгів для студентів 3-го та 5-го курсів Західноукраїнського національного університету, що навчаються за освітніми програмами «Митна та податкова справа» і «Митна справа». Особлива увага під час практичних занять була зосереджена на здобутті навичок роботи з сучасними технічними засобами митного контролю, які використовуються митними органами України та країн-членів Всесвітньої митної організації. Зокрема, студенти ознайомилися з функціонуванням сучасних сканерів, портативних детекторів та інших засобів, що сприяють ефективному виявленню контрабанди. На тренінгах було продемонстровано алгоритм дій працівників митниці на «умовному» пункті пропуску, зокрема щодо виявлення порушень митних правил, протидії контрабанді та взаємодії з іншими правоохоронними органами, такими як СБУ та БЕБ. Працівники митних органів наочно продемонстрували типові місця в транспортних засобах, де найчастіше ховають заборонені товари, і пояснили сучасні тенденції та методи боротьби з контрабандою товарів, наркотичних речовин, тютюнових виробів та зброї. Окрему увагу студентів привернули демонстрації роботи кінологів та їхніх чотирилапих партнерів. Студенти мали можливість спостерігати за роботою собак, які з легкістю виявляли приховані предмети, імітації зброї та наркотиків, демонструючи чудову зосередженість і навички. Кінологи поділилися досвідом щодо відбору собак для служби, розповіли про породи, які мають найкращі здібності для виявлення контрабанди, а також про специфіку їхньої підготовки.
Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-гранту проєкту “ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО “Технології прогресу”. Її зміст є виключною відповідальністю субгрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.