ПРЕЗЕНТАЦІЯ МИТНОЇ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ
У межах реалізації проєкту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів» для працівників Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відбулася презентація митної енциклопедії.
«Сучасна митна енциклопедія» вийшла в світ у 2024 році. Це видання, до якого у систематизованому вигляді увійшли статті, присвячені міжнародним митним актам та стандартам, національному законодавству в сфері митної справи, основним поняттям в галузі митного регулювання та митного права.
Авторський колектив «Сучасної митної енциклопедії» налічує 51 науковця, які представляють заклади вищої освіти та наукові центри, які здійснюють підготовку фахівців для митної системи України, досліджують проблематику реалізації митної політики держави, зокрема:
• Університет митної справи та фінансів (м. Дніпро);
• Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль);
• Державний податковий університет (м. Ірпінь);
• Ужгородський національний університет;
• Національний університет «Львівська політехніка»;
• Національний авіаційний університет;
• Хмельницький національний університет;
• Державний університет внутрішніх справ (м. Дніпро).
До авторського колективу увійшли й виконавці проєкту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів»: Святослав Герчаківський та Володимир Валігура. У їхньому доробку дефініції термінів використовуються відповідно до міжнародних актів та чинних положень митного законодавства. Ті з них, що не мають законодавчого визначення, викладені в Енциклопедії в авторській інтерпретації з урахуванням наукових досягнень у досліджуваній царині.
Сподіваємось, що таке фундаментальне видання, загальним обсягом 620 сторінок стане корисним для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, практичних працівників митних інституцій та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-гранту проєкту “ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО «Технології прогресу». Її зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.