Завершилася робота Міжнародного круглого столу «МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ»
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 25 квітня 2024, 20:43
25 квітня 2024 року в Західноукраїнському національному університеті відбувся Міжнародний круглий стіл, метою якого полягала у формуванні міжнародного інформаційного простору серед науковців, освітян, професійних експертів – фахівців різних сфер діяльності задля висвітлення, оприлюднення та обговорення актуальних проблем сьогодення, а також пошуку ефективних й оптимальних напрямків їх вирішення з урахуванням кращих світових здобутків сучасної теорії та практики.
Співорганізаторами заходу були: кафедра фінансів ім. С.І. Юрія Західноукраїнського національного університету (Україна) та Наукове коло з питань економічної політики Економічного факультету Ґданського університету (Республіка Польща).
У роботі Круглого столу взяли участь понад 100 осіб, представники восьми країн: Великобританії, Казахстану, Італії, Молдови, Німеччини, Польщі, Сполучених Штатів Америки, та України.
З вітальним словом до учасників звернулися:
Проректор з науково-педагогічної роботи ЗУНУ (Міжнародна діяльність), канд. юр. наук, доцент Уляна КОРУЦ, яка подякувала організаторам та партнерам Круглого столу, зауважила про необхідність реалізації міжнародних заходів, які створюють можливості до об’єднання, створення ініціатив та генерування конструктивних рішень;
Декан факультету фінансів та обліку, канд. екон. наук, доц. Андрій Кізима подякував організаторам та партнерам і зазначив, що відповідні формати спілкування все частіше входять у традиції міжнародної співпраці, відкривають майданчики для прозорих дискусій, обмінів ідеями та думками.
Заступник завідувача кафедри фінансів ім. С. І. Юрія, д-р екон. наук, проф. Ольга Кириленко, переконливо засвідчила, що обговорення актуальних питань сьогодення, розвиток співпраці між науковцями, практиками та пасіонарною молоддю є запорукою світлого майбутнього для нашої країни, а також усіх країн світу, які прагнуть мирного співіснування, розвитку та добробуту для своїх громадян..
Наталія Данилкова - лікар-офтальмолог, катаральний хірург Mankato Clinic Eye Care Center штату Мінесота. Президент Асоціації Офтальмологів Мінесоти 2022-2023 років, українка, громадянка США, нагороджена Видатною Гуманітарною Премією від Американської Академії Офтальмології за допомогу Україні. Поділилася з учасниками своїм баченням міжнародної співпраці, розповіла про власний досвід та запевнила про велику згуртованість української спільноти не лише в США, але й інших країнах світу, що безумовно допомагає вирішувати багато актуальних питань, пов’язаних з гуманітарною, фінансовою та іншими видами допомог Україні під час повномасштабної агресії росії.
Галина Василевська – канд. екон. наук, доцент каф. Фінансів ім. С.І. Юрія ЗУНУ, віце-президентка ГО «ПАРТНЕРСТВО.» та модераторка Кругло столу звернулася до учасників та зазначила: «Наша країна переживає складні часи. Війна, повномасштабне вторгнення Росії та щоденна небезпека для українців, які ризикують загинути від підступних обстрілів. Все це збільшує стрес. Ми, українці, незалежно від віку та освіти, хочемо лише одного - великої Перемоги. Але ми усвідомлюємо, що навколо нас відбувається багато інших важливих питань, які потребують обговорення. Всі вони можуть бути вирішені, якщо об'єднати небайдужих, пасіонарних, прогресивних людей, які хочуть змінити світ на краще. Саме тому ми сьогодні тут».
Учасники запропонували авдиторії цікаві проблемні питання, які сьогодні хвилюють світ. З доповідями виступили:
- професор, д-р Роберто МОРО-ВІСКОНТІ, Католицький університет в Мілані, («ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ, ГЛОБАЛІЗАЦІЯ ТА БІДНІСТЬ»), Італія.
- Денис КОЛОМИЙЧУК, студент 3 року навчання, Технічного університету Мюнхена («ПАРТНЕРСЬКІ ВІДНОСИНИ НІМЕЧЧИНИ ТА УКРАЇНИ В УМОВАХ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ»), Німеччина;
- Коріна ГРІБІНЧА доцент, старший науковий співробітник Національний інститут економічних досліджень, Академія економічних досліджень Молдови, («РУШІЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ: СТРАТЕГІЇ ТА ІНІЦІАТИВИ ЗЕЛЕНОГО ФІНАНСУВАННЯ В МОЛДОВІ ТА ЗА ЇЇ МЕЖАМИ»), Республіка Молдова
- Жанат ЗАКІЄВА канд. екон. наук, , Казахський національний університет імені Аль-Фарабі «РОЗВИТОК І ПЕРСПЕКТИВИ СПІВРОБІТНИЦТВА ЄВРОСОЮЗУ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ», Казахстан;
- Анастасія ВАСИЛЕВСЬКА студентка 3 року навчання з міжнародних економічних відносин Ґданського університету, та з міжнародного права Західноукраїнського національного університету, («РОЛЬ КОРПОРАТИВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ВІДНОВЛЕННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ») Україна/Республіка Польща;
«ДОМІНАНТНІ ВЕКТОРИ СПІВПРАЦІ ІТАЛІЇ ТА УКРАЇНИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ» - Aнастасія КУСЕНЬ студентка факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету, Україна;
Ірина ШКУРА - канд. екон. наук, доцент, Дніпровський університет імені Альфреда Нобеля, Україна; стипендіат VWS, Університет Леуфана («РОЛЬ СТАЛИХ ФІНАНСІВ У ПОДОЛАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВИКЛИКІВ») Німеччина.
Магді САФА магістр бізнес-адміністрування, д-р професор, Х’юстонський університет («АКАДЕМІЧНА ГОТОВНІСТЬ ДО КРИЗИ»), США.
Зоряна Головата громадська діячка, керівниця експертної групи з когнітивного менеджменту Асоціації політичних наук України переказала свої вітання учасника Круглого столу із Сполучених Штатів Америки, де вона перебуває сьогодні з особливою місією для України, розповіла про важливість міжнародної адвокації та фінансової дипломатії у формуванні міцних партнерств та спільних ініціатив у сучасній глобальній політиці. Пані Зоряна підкреслила, що спільна праця українців та їх союзників у всьому світі створює основу для стратегічних звʼязків, спрямованих на досягнення спільної мети. Також Пані Зоряна запевнила, що долучатиметься до анонсованої ініціативи щодо створення Міжнародної Дискусійної Платформи та активно братиме участь у її роботі.
Учасники активно спілкувалися, обговорювали цікаві теми, ставили запитання до доповідачів і активно дискутували. Атмосфера була товариською і позитивною для усіх присутніх.
На завершення засідання Міжнародного круглого столу всі учасники одноголосно проголосували за підтримку ініціативи Міжнародної Дискусійної Платформи, яка розпочне свою роботу 25 квітня 2025 року у відповідному форматі.