• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТА МИТНОГО КОНТРОЛЮ

24 травня 2025 року в межах виконання субгрантового проєкту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів» у межах проєкту «Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development» (ACCORD) за фінансової підтримки Європейського Союзу та у співпраці та координації з ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО «Технології прогресу»


Керівник проєкту Святослав Герчаківський організував воркшоп на тему: «Митниця є партнером підприємців у сфері зовнішньоекономічної діяльності» (презентація додається). Захід проведено у колаборації ГО «Партнерство.» та ГО «Міжнародний інститут комунікацій» для інспекторів митної служби Тернопільської митниці, суб’єктів ЗЕД, митних брокерів, що функціонують в зоні діяльності митниці.

Метою заходу стало налагодження взаємодії митників та суб’єктів ЗЕД через створення інтерактивних задач за допомогою 3D-моделювання та VR.
На попередніх етапах виконання проєкту учасники ГО «Партнерство» активно здійснювали роботу щодо моніторингу процесів митного оформлення і митного контролю Волинської, Львівської, Тернопільської митниць Держмитслужби (аналітична довідка).
Також в контексті реалізації Цілі 4. «Цифровізація митних процедур в Україні як вимога приєднання до митного європростору» проєкту ГО «Партнерство.» важливою стала апробація діджитал-інновацій, які можуть значно підвищити ефективність митних формальностей. Перспективи застосування таких технологічних рішень – це стратегія win/win як для митників, так і суб'єктів ЗЕД, митних посередників, яка дозволить посилити партнерство між ними.


Одним із кейсів, запропонованих в рамках воркшопу, стало застосування гаджетів 3D-моделювання (3D-принтера, 3D-сканера), засобів віртуальної реальності (VR), інтерактивних панелей, інтерактивних столів в організації митного адміністрування. Така опція стала доступною через можливості STEM лабораторії, яку представили учасникам Оксана Коваль та Діана Бойко з ГО «Міжнародний інститут комунікацій».
Водночас Святослав Герчаківський висвітлив переваги, які отримують учасники процесу митного оформлення та митного контролю через застосовування 3D-моделювання, охарактеризував вітчизняні та зарубіжні приклади використання цих інновацій в митному адмініструванні, зокрема в митній практиці польської Служби Цельно-Скарбової (SCS) в морських портах Гдині, Гданська.


Делівераблом заходу стало застосування кейс-методу (методу ситуаційних вправ), коли митникам і представникам митних брокерів було запропоновано знайти вирішення проблемної ситуації при митному оформленні «ризикових» товарів, використовуючи при цьому експозицію контрафактних і піратських товарів Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби. Крім цього, за допомогою окулярів VR учасники заходу змогли апробувати їх у віртуальному турі в ДСПКЗ Держмитслужби.

Підсумки воркшопу підвів експерт проєкту – митний брокер Володимир Угрин, який розповів про сучасні тренди митного посередництва в Україні, охарактеризував проблемні аспекти авторизації митних брокерів; наголосив на важливості побудови партнерської платформи між митними інституціями та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності; підтримав значимість впровадження інноваційних діджитал-продуктів у сфері митного оформлення та митного контролю, що безперечно вплине на ефективності та швидкості проведення митних формальностей.
Висновки та пропозиції, сформовані учасниками воркшопу представлені у відповідному звіті та будуть скеровані для опрацювання як суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, так і митним органом, що знаходяться у фокусі дослідження проєкту.

Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-гранту проєкту «ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development» за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО «Технології прогресу». Його зміст є виключною відповідальністю субгрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Презентація. pdf

Звіт. pdf

 

 

Контакти

facebook instagram linkedin 

а/с 704,

Тернопіль-24, 46024

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Випадкове фото

razom_blyzcze_do_mety252.JPG