“УСНА ІСТOРІЯ (не)ПОДОЛАНОГО МИНУЛОГО”: ПРАВО НА СПОГАДИ ТА НАША ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Міжнародна програма «Усна історія (не)подоланого минулого (Одеса, 8-11 жовтня 2015 року) проводилася на базі  Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Участь у конференція взяла голова правління Тернопільської обласної громадської організації "ПАРТНЕРСТВО" Овсейко Наталія Василівна.


Програма конференції передбачала:
8-9 жовтня Міжнародна наукова конференція «Усна історія (не)подоланого минулого: подія - наратив-інтерпритація» (Одеський національний університет  імені  І. І. Мечнікова, Гуманітарний корпус).
10 жовтня – Панельна дискусія «Жіночий досвід війни: історичні дослідження у сучасних контекстах» і презентація збірника наукових статей «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» /за наук. ред. Геланіди Грінченко, Катерини Кобченко та Оксани Кісь (Київ, 2015) (Одеська національна наукова бібліотека)
10 жовтня – Круглий стіл «Документальна основа радянського самвидаву (1960–1980-ті роки): усні та письмові джерела», за участю Олександра Алтуняна (Москва), Леоніда Гіршовича (Берлін),  Аллана Ріда (Нью-Брансуік, Фредеріктон, Канада. Ведуча — Лідія Ковальчук (Одеса).
Організатори:

    Українська асоціація  усної історії
    Одеський національний університет  імені  І. І. Мечнікова (Україна)
    Академічний центр «Наука та освіта» (Україна)
    Російський інститут у Парижі (Франція)
    Женевський університет (Російське відділення) (Швейцарія)
    Університет  м. Мачерата (Італія)
    Одеський академічний центр Міжнародної академії наук (Україна)

Учасниками конференції стали науковці історики, працівники музеїв,історики-дослідники з різних куточків України, Білорусії, Молдови, Росії. Вони доповідали про свої дослідження у царині історії методом наративу. Теми досліджень дуже різноманітні  і цікаві: від важких та гнітючих - Бабин Яр в усних свідченнях мешканців Києва, масові депортації в Молдавській РСР, про родину шістдесятників Калинців, про єпископа  Василя Величковського, через сучасність – теми Майдану та воїнів АТО, «Нємцов мост» до дослідження на тему «Ремонт не можна закінчити, його можна тільки зупинити…». 
Особливо цікавою була доповідь  була доповідь магістра історії Мостики Андрія (Мінськ, Білорусія) про приклад білоруського архіву усної історії та магістерки соціології  аспірантки Інституту соціології НАН України (Київ)  Наталії Отріщенко про досвід та застосування усної історії у громадських проектах. Не можливо в такому короткому повідомлені  описати кожне дослідження, яке було презентоване на конференції, але кожна з цих праць має не пересічне значення  у нашому житті і нашій історії і достойним приводом для обговорення і полеміки.
http://oralhistory.com.ua/novini/akadem-zhittya/usna-istorija-nepodolanogo-mynulogo-pravo-na-spogady.html


Контакти

facebook instagram linkedin 

а/с 704,

Тернопіль-24, 46024

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Випадкове фото

razom_blyzcze_do_mety216.JPG